امنیت غذایی و سلامت جامعه، خط قرمز دادستانی راور/ با هر گونه تخلف در زمینه کشتار دام های مولد و آبستن برخورد قانونی و قاطع خواهد شد - کاروانسرای راور
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۵ بهمن - ۱۴۰۰  
false
false

به گزارش پایگاه خبری کاروانسرا راور؛ روز گذشته همزمان با هفته بسیج، جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان راور با حضور دکتر فرحبخش رئیس دادگستری، استوارزاده معاون دادستان، شیخ زاهدی فرمانده نیروی انتظامی، عبدالهی فرمانده سپاه، جمالی زاده رئیس اداره اطلاعات و امنیت، رحیم پور شهردار، یزدیزاده رئیس اداره صنعت و معدن، دکتر حسینی رئیس اداره دامپزشکی، خواجویی رئیس اداره جهاد کشاورزی و نماینده فرمانداری شهرستان راور در محل سالن کنفرانس دادگستری برگزار شد.
در این جلسه فرحبخش رئیس دادگستری گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی و تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر اجرای سند تحول قضایی و پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات و مفاسد اقتصادی، به ویژه احتکار و تحصیل مال از طریق نامشروع و عرضه کالایی به جای کالای دیگر و کلاهبرداری، طرح کنترل و نظارت بر بازار، با همگرایی و هم افزایی ادارات متولی، در شهرستان راور اجرا می گردد.

این مقام قضایی افزود: امروز کشور ما در شرایط بسیار سخت تحریم ها قرار دارد، برخی سودجویان، در نتیجه کمبود نظارت، قصد سوء استفاده و اخلال در نظام اقتصادی را دارند. ادارات مسئول در حوزه جرائم علیه اموال، وظیفه دارند ضمن شناسایی بستر های فسادزا، از وقوع جرایم و مفاسد اقتصادی پیشگیری نمایند.

وی اظهار کرد: یکی از اولویت های دستگاه قضا در شرایط کنونی پیشگیری از ارتکاب جرائم است، بویژه جرایم اقتصادی و جرائم علیه اموال که ارتباط مستقیم با معیشت مردم دارد.

فرحبخش در ادامه بیان کرد: امروز با اتحاد و همدلی مسئولین شهرستان راور و نتیجه تقویت نظارت ها، اقدام مهمی در حوزه کاهش قیمت محصولات پروتئینی در شهرستان و قطع دست دلالان و سودجویان از اموال مردم صورت گرفته است. بحمدالهی ورود و توزیع گوشت سفید و قرمز، با قیمت مناسب با همت و همکاری شهرداری، ادارات صنعت و معدن و جهاد کشاورزی آغاز گردیده است، باید این روند مستمر باشد تا در ادامه شاهد گرانی بی رویه قیمت ها در شهرستان نباشیم.

رئیس شورای پيشگيري از وقوع جرم دادگستری راور اظهار کرد: دولت نهاده های دامی را جهت تعدیل قیمت گوشت بین دامداران توزیع می کند لذا مسئولین جهاد کشاورزی، صنعت و معدن باید در زمینه ساماندهی نهاده های دامی در شهرستان اقدام و توزیع هدفمند این نهاده ها را، با جلب نظر کارشناسان انجام دهند و از دامداران زحمت کش نیز خواسته شود محصول خود را در شهرستان خود، با قیمت مناسب در اختیار مردم شریف و نجیب، قرار دهند.

فرحبخش بیان کرد: از آذر ماه سال گذشته طرح کنترل و نظارت بر بازار در شهرستان راور آغاز گردید، که آثار و نتایج مثبتی را به دنبال داشته است، از جمله این نتایج افتتاح فروشگاه مردمی شهر و شهروند، پیگیری ساخت میدان دام به همت شهرداری، ساماندهی توزیع مرغ و کالاهای تنظیم بازار، به همت اتحادیه ها و اداره صنعت و معدن، را می توان بر شمرد و در آخرین اقدام نیز با همت و همگرایی اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان، موضوع توزیع گوشت قرمز ساماندهی شد و این اتحاد و همدلی مسئولین شهرستان باعث کاهش چشمگیر قیمت محصولات پروتوئینی، در شهرستان راور شد.

وی افزود: تعیین قیمت ها، نباید توسط دلالان و سود جویان صورت پذیرد، بلکه متولیان و مسئولین امر باتوجه به واقعیات جامعه، می بایست نسبت به تعیین و تنظیم قیمت ها با جلب نظر کارشناسان امر، اقدام نمایند.

وی در پایان بیان کرد: در صورت گزارش ضابطین و بازرسان، دادگستری شهرستان راور با هرگونه اخلال در نظام اقتصادی و سود جویی و تبانی در افزایش قیمت ها و کشتار غیر مجاز دام های مولد و آبستن و احتکار و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، وفق قوانین و مقررات برخورد مقتضی خواهد نمود.

در ادامه استوار زاده معاون دادستان راور اظهار داشت: در راستای اجرای دقیق دستورالعمل دادستانی کل کشور مبنی بر نظارت بر توزیع مایحتاج عمومی و حفظ حقوق عامه طرح کنترل و نظارت بر بازار برای پیشگیری از وقوع جرایم و مفاسد اقتصادی و گران فروشی و احتکار و … در شهرستان راور با قدرت پیگیری و اجرا خواهد شد.

استوار زاده در ادامه بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع کشتار دام های مولد و پیشگیری از بحران کمبود گوشت در آینده به اداره دامپزشکی دستور داده شد تا نظارت خود را برکشتار دام در شهرستان تشدید کند و از کشتار دام های مولد و آبستن جلوگیری کند.

وی در ادامه بیان کرد: دادستانی شهرستان راور در راستای رفاه حال مردم شهروندان عزیز مصمم است با همدلی و کمک همه مسئولین از جرایم و تخلفاتی صنفی و بهداشتی و افزایش بی رویه قیمت ها به ویژه گوشت قرمز در شهرستان پیشگیری نماید.

استوارزاده در ادامه افزود: لذا از فرماندهی انتظامی، روسای محترم ادارات صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، شهردار محترم که پیگیر موضوع کاهش قیمت گوشت قرمز در شهرستان هستند می خواهیم که از ورود دام قاچاق، مریض و آلوده، به شهرستان جلوگیری کنند. و در صورت ارتکاب جرم در این حوزه سریعا به دادستان گزارش، تا برخورد قانونی انجام شود.

وی در ادامه بیان داشت: می توان با همکاری بسیج اصناف واردات دام زنده را ساماندهی و کنترل کرد. این مهم با صدور مجوز محدود فقط برای افراد متعهد و معتمد جهت ورود دام امکان پذیر است.

استوار زاده در پایان خاطر نشان کرد: اداره جهاد کشاورزی باید با توزیع صحیح و هدفمند نهاده های دامی زمینه کاهش بیشتر قیمت محصولات پروتئینی را فراهم نماید.

همچنین در راستای صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از تخلفات بهداشتی و جلوگیری از موجبات کشتار دام های مولد و آبستن، با حضور فرحبخش رئیس دادگستری، استوارزاده معاون دادستان، فرماندهان انتظامی و سپاه، شهردار و روسای ادارات جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت و دامپزشکی از بخش‌های مختلف کشتارگاه شهرستان راور، از جمله محل نگهداری دام، سالن کشتارگاه، پیش سرد کن و محوطه کشتارگاه و روند توزیع محصولات پروتئینی در فروشگاه شهر و شهروند، بازدید بعمل آمد

در حاشیه این بازدید فرحبخش گفت: مسئولین کشتارگاه باید توجه جدی به سلامت و امنیت غذایی و رعایت قوانین و مقررات و پروتکل های بهداشتی، داشته باشند.

وی در ادامه افزود: به همت ادارات مسئول در حوزه بازار و با نظارت اداره صنعت و معدن و دامپزشکی و جهاد کشاورزی، در شرایط سالم و بهداشتی و با قیمت مناسب، شاهد عرضه منصفانه و بهداشتی محصولات پروتئینی، در سطح شهرستان می باشیم.

در ادامه استوارزاده معاون دادستان راور گفت: خط قرمز دادستانی امنیت غذایی و سلامت جامعه است و با هر گونه تخلف در زمینه کشتار غیرمجاز و دام های مولد و آبستن برخورد قانونی و قاطع خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: فروشگاه مردم‌نهاد شهر و شهروند، می تواند با توزیع کالاهای ارزان خصوصا گوشت و میوه از سودجویی جلوگیری و باعث ایجاد فضای رقابت سالم و کنترل و تنظیم بازار و در نهایت کاهش قیمت ها گردد.

م محمودی

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false