رعایت عفاف و حجاب در واحدهای صنفی عکاسان، فیلمبرداران و آرایشگران زن الزامی است - کاروانسرای راور
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳  
false
false

به گزارش پایگاه خبری کاروانسرا راور؛ به همت شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، اولین کارگاه آموزشی – توجیهی ویژه عفاف و حجاب با حضور رئیس دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، مسئول دایره نظارت بر اماکن عمومی، رئیس و بازرس اتاق اصناف و جمعی از عکاسان، فیلمبرداران و آرایشگران زن، در محل سالن کنفرانس شهید نوروززاده دادگستری شهرستان راور برگزار شد.

رئیس دادگستری شهرستان راور در اولین نشست کارگاه آموزشی-توجیهی عفاف و حجاب ویژه عکاسان، فیلمبرداران و آرایشگران زن، گفت: رعایت عفاف و حجاب در واحدهای صنفی الزامی است و در صورت تخلف، برای فرد متخلف پرونده قضایی تشکیل می شود.

مسلم کاربخش افزود: حجاب یکی از ضروریات دین اسلام است و متصدیان واحدهای صنفی و دارندگان پروانه کسب موظف به رعایت عفاف و حجاب در محل واحدهای صنفی و همچنین در مراسم ها هستند.

وی بر لزوم رعایت عفاف و حجاب تاکید کرد و افزود: یکی از اصول مهم در پیشگیری و کنترل آسیب ها، اتخاذ تصمیمات هماهنگ و همسو توسط دستگاه ها و نهادهای مسئول می باشد.

وی افزود: متصدیان واحدهای صنفی باید در چارچوب قانون و مقررات عمل نمایند و در صورت مشاهده بی قانونی، برای فرد متخلف واحد صنفی پرونده قضایی تشکیل و برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان راور در پایان عنوان کرد: انتشار تصاویر بدون حجاب در فضای مجازی جرم محسوب و طبق قانون، مجرم مجازات می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور در جریان برگزاری کارگاه آموزشی_توجیهی عکاسان، فیلمبرداران و آرایشگران زن، گفت: کلیه واحدهای صنفی موظف هستند حجاب و عفاف را در واحد صنفی رعایت کنند و در صورت مشاهده تخلف، با متخلفان برخورد قانونی، قاطعانه و بدون اغماض صورت می گیرد.

مجتبی استوار زاده اظهار کرد: با توجه به اینکه مردم شهرستان راور مردمی مومن و متدین هستند و دینداری آنان زبانزد عام و خاص است و این مردم بر حفظ حجاب به عنوان یک ضرورت شرعی تاکید دارند و آن را به عنوان یک نگاه اعتقادی مدنظر خود قرار دادند، هدف این است که در راستای اجرای طرح عفاف و حجاب در سطح شهرستان راور با تاکید بر هویت اسلامی و اعتقادی مردم این شهرستان اقدامات اساسی و خوبی صورت گیرد.

وی با تاکید بر لزوم رعایت عفاف و حجاب در واحدهای صنفی عکاسان، فیلمبرداران و آرایشگران زنانه، افزود: در صورت تخلف، با متخلفان حوزه عفاف و حجاب برخورد قانونی، قاطعانه و بدون اغماض صورت می گیرد.

م محمودی

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false