آمار نصب علمک‌های گاز منطقه کوهساران تا 10 روز آینده /لزوم تسریع عملیات بازسازی واحدهای مسکونی زلزله زده+تصاویر بازدید - پایگاه اطلاع رسانی کاروانسرا راور
پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
www.karavansara.ir

  • تاریخ: جمعه, ۲۲ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۷:۵۳:۰۹
  • شناسه خبر: 49056

نصب علمک‌های گاز منطقه کوهساران تا ۱۰ روز آینده /لزوم تسریع عملیات بازسازی واحدهای مسکونی زلزله زده+تصاویر بازدید

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، امروز به صورت سرزده از مناطق زلزله‌زده بخش کوهساران راور بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاروانسرا راور؛ محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی صبح امروز به صورت سرزده و بدون تشریفات از مناطق زلزله‌زده بخش کوهساران راور بازدید کرد و در جریان روند آواربرداری واحدهای مسکونی تخریب شده و تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات بازسازی قرار گرفت.

نماینده مردم راور در مجلس شورای اسلامی همچنین در این بازدید ضمن گفت‌وگو با ساکنان مناطق زلزله‌زده از جمله گورک، گزک، درب هزار، حرجند و … آخرین وضعیت رسیدگی‌ها و مشکلات مردم را مورد بررسی قرار داد.یکی از مشکلاتی که در این بازدید از سوی مردم زلزله‌زده مطرح شد، آواربرداری تعدادی از واحدهای مسکونی بود که طی تماس تلفنی پورابراهیمی با رئیس بنیاد مسکن شهرستان راور بر تسریع در اجرای آن تأکید کرد و مقرر شد تا طی هفته آینده کار آواربرداری در این منطقه به پایان برسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در جریان این بازدید در جمع مردم منطقه کوهساران اظهار داشت: کار آواربرداری در منطقه زلزله‌زده کوهساران راور در حال انجام است و بازسازی چند واحد مسکونی در روستای گورک که کانون زلزله ۶٫۲ ریشتری ۱۰ آذر ماه امسال بود در مرحله نصب اسکلت قرار دارد.

محمدرضا پورابراهیمی افزود: آواربرداری دیگر واحدها به دلیل شرایط جوی و سرمای هوا به تأخیر افتاده بود که طی روزهای آینده مجدد از سر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور فرماندار راور و بخشدار کوهساران در زمینه تسریع بر روند کار تشکیل پرونده برای واحدهای مسکونی تخریبی ناشی از زلزله عنوان کرد: برای گازرسانی به منطقه نیز جلسه‌ای با شرکت گاز برگزار شده و طبق جمع‌بندی نهایی، گازرسانی به منطقه انجام شده و نصب علمک‌های گاز منطقه کوهساران تا ۱۰ روز آینده آغاز میشود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مورد آبرسانی به منطقه زلزله‌زده کوهساران راور نیز گفت: برای تأمین آب شرب منطقه نیز، هماهنگی‌ها و پیگیری‌های لازم با آب منطقه‌ای کرمان صورت گرفته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در این بازدید که به صورت سرزده و بدون حضور مسؤولان استانی و شهرستانی انجام شد از ستاد بازسازی مستقر در روستای گورک و چادرهای زلزله‌زدگان بازدید کرد.

انتهای پیام/علمی و فن آوری